Bilgi Güvenliği Çözümleri

Mobil iletişim Güvenliği

Özellikle üçüncü kuşak mobil iletişim teknolojilerinin sağladığı hızlarla, akıllı telefonlar üzerinden internet kullanımının yaygınlaşması, günümüz çalışanlarına mekan bağımsız esnek bir çalışma ortamı sağlamıştır. Şirket veri kaynaklarına ofis dışından erişmesi gereken istemcilerin gerekli güvenlik politikaları süzgecinden geçirilerek sağlıklı bir veri iletişimi gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır.

Uygulama Güvenliği

İşletmeler, müşterileri iş ortakları ve çalışanları için şirket dışına açmak zorunda kaldıkları hizmetler için web tabanlı uygulamalar geliştirmişlerdir. IdaNET güvenlik ekibi müşterilerinin gizli bilgilerinin açığa çıkması ve/veya sistemlerin hasar görmesini engellemek amacıyla iç veya dış tehditlerden koruma, sürekli yönetim felsefesiyle bütünsel olarak ele almaktadır.


Veri Güvenliği

İletişim olanakları ve elektronik ortam haberleşmesinin artması veri merkezlerinde işlenen verinin erişim, paylaşım ve transferini esnek hale getirmiştir, şirketlerin bilgiyi içeren veri depolarını korumak ve güvenli şekilde taşınması, kopyalanması, baskı işlemlerinin bilgi işlem veri koruma politikaları kullanılarak yapılmasını zorunlu hale getirmiştir. IdaNET bünyesindeki sertifikalı güvenlik uzmanları kurumların veri iletişim trafiğini sürekli inceleyerek gerekli önlemlerin alınması konusunda danışmanlık hizmetleri vermektedir.


Sistem Güvenliği

Bilişim teknolojileri departmanları sistem güvenliğini sağlamak için uçdan uça kullanılan aktif/pasif ağ cihazlarını, işletim sistemleri güncellemelerini, e-posta güvenliğini, çevre birimler güvenliği gibi tüm ekipmanlarını bir bütün olarak görmektedir, IdaNET uzman sistem, iletişim ve güvenlik uzmanları ortak çalışmaları sonucu müşterilerine katma değerli servis hizmetleri sunmaktadır.


Saldırı önleme çözümleri

Klasik güvenlik duvarı sistemleri, uygulama seviyesinde yapılan karmaşık saldırı tipleri karşısında yetersiz kaldığından tüm veri paketlerini inceleyen sistemlerin bütünleşik olarak entegre edilmesi gereksinimi ortaya çıkmıştır. İlgili ağın önünde ve/veya veri sunucularının üzerinde konumladırılan sistem içeriden veya dışarıdan gelen tüm trafiği analiz ederek sağlıklı iletişim kurulmasını tamamlar.


Anti virus, Anti Spyware, Anti Malware çözümleri

İnternetin ve uygulamaların kullanımının yaygınlaşması, eğer önlem alınmamışsa virüsler,çerezler, zararlı linkler casus reklam vb. gibi yazılımların , müşteri veri merkezinde entegre edilmiş sistemlere zarar vermesine, performans ve veri kayıplarına neden olmaktadır. Ağ içerisinde kullanılan tüm istemci ve sunucu sistemlerinin sürekli çoğalan ve şekil değiştiren bu zararlı kodlara karşı, etkin ve düzenli güncellenen bir korumaya gereksinimi ortaya çıkmıştır.Cinque Terre