Network Çözümlerimiz

Yerel Alan Ağ çözümleri

Erişilebilir bilgi kaynaklarının önemi kurumların ağ altyapılarını yaygınlaştırma, hızlandırma ve güvenlik politikaları gözönünde bulundurarak genişlemeye uygun esnek altyapı entegrasyonu konusunda zorunlu kılmıştır. IdaNET sertifikalı uzman ekibi marka bağımsız yerel alan ürünlerinin kurulumu sistem güvenliği, paket önceliklendirme vb. konfigurasyonlarını müşteri topolojilerini inceleyip en efektif entegrasyonu gerçekleştirip, kurulum sonrası bakım/onarım ve profesyonel danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Geniş Alan Ağ çözümleri

IdaNET profesyonel hizmetler ekibi kuruluşların farklı coğrafi bölgelerde yer alan ofisleri arasındaki veri/ses/görüntü iletişimi ihtiyaçlarını karşılamak için uygun servis sağlayıcısı, erişim teknolojisi ve aktif cihazları seçilerek entegre edilen geniş alan ağları, altyapı hazırlama, devreye alma, konfigurasyon, işletim ve bakım hizmetleri vermektedir.


Kablosuz Yerel Alan Ağ çözümleri

Günümüzde mobil iletişim ürünlerinin artması, firma çalışanlarının hareketli olması, misafir ve geçici kullanıcı gruplarının iletişim altyapısına ihtiyaç duymaları ve/veya yapısal kablolamanın imkansız olduğu lokasyonları bulunan kurumların mevcut ağ altyapılarına güvenli kablosuz iletişim çözümleri entegre etmelerini zorunlu kılmıştır. Küçük ağlardan Kampüs ağlarına kadar geniş yelpazede ürün ve teknoloji projelendiren IdaNET uzmanları ayrı veya tek merkezli birden fazla kablosuz ağları kimlik tabanlı vb güvenlik politikaları ile mevcut ağlarına entegre eder.


Ağ Yönetimi ve Raporlama

Ağ içerisindeki tüm veri iletişim hareketlerini, güvenlik açıklarını, potansiyel tehlikeleri ve kaynak/hedef analizlerini aktif olarak izleme ve raporlama aynı zamanda 5651 sayılı kanunun getirdiği zorunluluğun şartlarını karşılayabilmek için en efektif donanım/yazılım çözümlerini müşteri ihtiyaçları gözönünde bulunduran IdaNET uzman personelleri tarafından entegre edilir.


Storage Area Network çözümleri

Artan veri gereksinmeleri, sistem sanallaştırma platformlarının yaygınlaşması , felaket kurtarma ve iş sürekliliği merkezlerinin oluşması, depoloma ağlarını kurumların veri merkezleri için önemli bir bileşen haline getirmiştir. IdaNET, iletişim ve sistem ekiplerinin ortak çalışmaları ile müşterilerimize en uygun çözüm konusunda danışmanlık, kurulum ve bakım hizmetleri vermektedir.


Sanal Özel Ağ çözümleri

Servis sağlayıcı üzerinden sağlanan kiralık devre ücretlerinin artmasıyla, kurumlar ofisleri arasındaki ağ iletişim sistemleri kurmak veya mevcut kiralık devreleri yedeklemek amacıyla alternatif yöntem arayışına girmişlerdir. Internetin gelişimiyle uzaktan bilgi kaynaklarına erişim ihtiyaçlarını noktadan noktaya ipsec veya ssl vpn teknolojileri kullanarak kolay yönetilebilir sistemler kurmayı ve toplam sahip maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan firmalar için IdaNET uzman ekibi doğru topoloji ile güvenlik kaygılarınıda gidererek müşterilerine verimli sanal ağ yapıları kurmaktadır.Cinque Terre