Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma, mevcut bulunan fiziksel donanımın sanal makineler (virtual machines) yardımıyla çok daha verimli kullanılabilmesini sağlayan, çeşitli yazılım ve donanım bağımlılıklarını ortadan kaldıran, bu sayede de yeni ürün ve servis geliştirme maliyetlerinde büyük tasarruflar sağlayan bir yazılım çözümüdür. Teknoloji çözümlerimiz, BT profesyonellerinin, sanallaştırmanın hizmet alanındaki tüm imkânlarını sağlayabilmesi için ihtiyaç duyduğu yapı taşlarını sağlamaktadır. Sanallaştırma Çözümlerindeki İş Ortaklarımız:

Vmware

Microsoft

Citrix

Sunucu Sanallaştırma

Sunucu sanallaştırma ile Sunucu kapasitesini yüksek verimle kullanma imkanı sağlar. İhtiyaç duyulduğunda çok hızlı bir şekilde yeni sunucu oluşturulabilir. Kuruluşun ölçeğine göre donanım maliyetlerinde %50 ye varan düşüş sağlanır. İhtiyaç olduğu anda test veya yazılım geliştirme için yeni sunucular oluşturma olanağı sağlanmış olur. Operasyonel kurulum ve bakım maliyetlerinde %80 e varan azalma görülür. Herhangi bir problem anında, sanal sunucuları çok hızlı bir şekilde yeniden çalışır duruma getirebilme imkanı vardır. Merkezi yönetim ile tüm sunucuları tek bir merkezden izleme ve raporlama imkânı sağlanır. Sanal işletim sistemine kurulmuş olan herhangi bir uygulamayı, yeni bir ana bilgisayara geçilirken sanal işletim sistemini durdurup, işletim sistemi dosyasını yeni bilgisayara taşıdıktan sonra tekrar çalıştırarak kalınan yerden devam etme kolaylığı sağlanmış olur.


Masaüstü Sanallaştırma

Kuruluşunuzdaki tüm kullanıcılar için maliyetleri azaltabilir, verimlilikleri artırabilir ve yönetimi basitleştirebilirsiniz. Burada, kuruluşunuzun iş ve BT güçlüklerinin üstesinden gelmeye yardımcı olacak uygun, enerji verimliliğine sahip, güvenilir bir yol olarak tüm masaüstlerinizi sanallaştırarak veri merkezlerinde toplayabilirsiniz. Provisining teknolojisi ile disk imajlarini sanal desktoplar arasinda paylaştırarak depolama maliyetlerinde tasarruf sağlarsınız. Bu teknoloji ile yuzlerce,binlerce masaustu sistem icin tek bir imaj kullanilarak masaustu yonetim maliyetlerinde %40 lara varan yonetim ve bakim maliyet avantajlari elde edilebilirsiniz.


Uygulama Sanallaştırma

Kullanıcı veya bilgisayar sayısı arttıkça uygulama dağıtımı yapmak ve bilgisayarları kontrol altında tutmak zorlaşmaktadır. Zorlukların üstesinden gelebilmek için uygulama sanallaştırma teknolojisi kullanarak, uygulamaları kullanıcıların bilgisayarlarına yüklemeden, güvenli bir şekilde ve hizmet olarak dağıtabilmek olanaklı hale gelmektedir. Bu teknoloji ile uygulama dağıtımında önemli bir maliyet ve insan gücü avantajı elde edilebilmektedir.

Uygulama sanallastirmasi uygulamalarin masaustu / mobil kullanicilara tek bir merkezden dagitilmasidir Uygulama sanallaştırma buna verilebilecek iyi bir örnek; çalışan programları zemindeki masaüstünden izole eden ürünlere uygulanan bir etiket. Uygulama sanallaştırma arkasındaki fikir, geleneksel masaüstü uygulamalarını bezdiren, çok sayıdaki konfigürasyon problemlerini ortadan kaldırmak düşüncesinden geliyor. Bu ürünler belirlenmiş program ve destekleyen işletim sistemi kaynakları (dosya sistemi veya Windows söz konusuysa sistem registry veritabanı gibi) arasındaki etkileşimi sanallaştırıyor. Tüm bu ürünler uygulamaları işletim sistemi görüntüsünden izole ediyor


Sanallaştırma çözümleri güvenliği

Veri merkezine sahip müşterilerimizin operasyonel güvenlik ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilir ve onların verimlilik ve maliyet tasarrufu gibi işle ilgili taleplerini karşılayabiliriz. Uçtan uca güvenlik hizmetleri ile bağımsız çözümlerle veri merkezi güvenlik ihtiyaçlarına yönelik gelişmiş anasistem ve sanallaştırma güvenliği çözümleriyle birleşerek, sizlere, kritik verilerinizi daha iyi korumanınızda yardımcı oluruz.

Çoğu veri merkezi, bugünlerde sanallaştırma teknolojisini kullanıyor. Ama, bir sanallaştırma güvenliği stratejisi olmadan, bu dinamik veri merkezleri, fiziksel muadillerine göre daha az güvenli hale geliyor. Teknoloji hizmetlerimizdeki global deneyimlerimizi müşterilerimizle paylaşarak stratejik işbirliklerine gidiyoruz. Böylece, uyarlanabilir ve ölçeklenebilir çözümlerimizle, işletmelere, dinamik veri merkezlerinin güvenliğinden ödün vermeksizin, gizli verilerini koruma ve gerek sanallaştırma gerekse bulut bilgi işlemden yararlanma olanakları sağlıyoruz.
Cinque Terre