Ağ Güvenlik Yönetimi ve Raporlama

Firmamız bilişim sektörünün içerisinde bulunan lider markalara ve pek çok kullanıcıya ağ güvenlik yönetimi ve raporlama danışmanlığı sunar. Bu kapsamda tüm işlemlerin yapılabilmesi ve sunulan avantajlardan faydalanılabilmesi için 7/24 hizmetlerin verilmesi mümkündür. Aynı zamanda danışmanlık hizmetinin kaliteli bir şekilde yapılabilmesi adına firmamız bünyesinde eğitimli uzman kadromuz yer alır. Bu şekilde garantili çözüm ortağı olarak sizlere hizmet sunulur. Sizler de en yeni ve uygun çözümler için firmamız tarafından sunulan danışmanlık hizmetini tercih edebilirsiniz.

Ağ Güvenliği

Ağ güvenliği konusunda internet üzerinden veri alışverişi yapan donanım ve yazılım sistemleri için güvenlik söz konusu olur. Bu kapsamda bilgi teknolojileri alt yapısına yeni bir cihaz eklenmesi ya da uygulama eklenmesi sonucunda ağ üzerinde güvenlik duvarının oluşturulması sağlanır. Ağ mimarisi olarak da isimlendirilmesi mümkündür. Ağ üzerinde görünüme açık olmayan kapılar içerisinden zararlı yazılımların girebilmesi söz konusu olabilir.

Bu kapsamda yasaların da getirmiş olduğu sorumluluk ve yaptırımların dikkate alınması ile ağ güvenliği oluşturulması gereklidir. Ağ güvenlik yönetimi ve raporlama danışmanlarımız sayesinde ağ güvenliğinin oluşturulması söz konusu olur. Aynı zamanda gerekli olan tüm bilgilere erişiminiz sağlanır.

Ağ Güvenliği Sağlama

Ağ güvenliği sağlama konusunda alınan danışmanlık hizmeti kapsamında siber güvenlik tehditlerine karşı önceden hazırlıklı olmanız mümkündür. Bu tehditlerin tespit edilmesi için çalışanların bilgi güvenliği konusundaki eksikliklerinin kapatılması sağlanabilir. Aynı zamanda yazılımlarda yer alan arka kapıların kontrol edilmesi söz konusu olur. Cihazlardaki konfigürasyon eksikliklerin giderilmesi sağlanır.

Kablolu ya da kablosuz ağlar için güvenlik duvarı temin edilmesi söz konusu olur. Aynı zamanda antivirüs uygulamalarının kullanılmaya başlanması mümkün hale gelebilir. Bu konuda ağ güvenlik yönetimi ve raporlama danışmanlığının ardından eksiklerin analiz edilmesi sonucunda hızlı bir şekilde raporlanması ile herhangi bir saldırının engellenmesi söz konusu olur. Bu açıdan güvenlik yönetimi ve raporlama oldukça önemlidir.

5651 Sayılı Kanun’a Göre Ağ Güvenliğinin Sağlanması

5651 sayılı kanun gereğince firma düzeyinde toplu internet hizmeti sunan tüm kurum ve kuruluşlar için internet üzerinden yapılan her şeyin kayıt altına alınması gereklidir. Bu kapsamda ağ güvenliği için kayıtlar oldukça önemlidir. Mevzuat uygun gördüğü ölçüde toplanması büyük önem arz eder. Böylelikle mevzuata uygun bir şekilde kayıt tutabilen bir Firewall cihazına ihtiyaç duyulur. Alınan ağ güvenlik yönetimi ve raporlama danışmanlığı sonucunda işletme ya da şirkete en uygun Firewall cihazını elde edilmesi sağlanır.

Aynı zamanda ağ güvenliği konusunda gerekliliklerin yerine getirilmesi söz konusu olur. VPN gibi sanal ağ olarak sunulan güvenlik hizmetleri sonucunda uzaktan erişim ile de güvenliğin sağlanması söz konusu olabilir. Bu kapsamda firmamız tarafından sunulan ağ güvenlik yönetimi ve raporlama danışmanlık hizmeti oldukça önemlidir.

Ağ Güvenlik Yönetim ve Raporlama Danışmanlığı

Firmamız bünyesinde sunulan ağ güvenlik yönetimi ve raporlama danışmanlığı ile alanında uzman ve eğitimli danışmanlar ile hareket edilir. Bu kapsamda firma içerisinde oluşabilecek siber saldırıların önüne geçilmesi amacıyla ağ güvenlik yönetimi hakkında detaylı bir şekilde rapor oluşturulur. Bu kapsamda hareket edilmesi sonucunda güvenliğin sağlanması ve negatif amaçlarla internetin kullanımının önüne geçilmesi mümkündür. Sizler de ağ güvenlik yönetimi ve raporlama konusunda firmamız ulaşarak bilgi alabilir veya eğitime katılabilirsiniz.