Veri Depolama Çözümleri

Günümüzde özellikle şirketler için bilgiler ve veriler en önemli noktada yer almaktadır. Bu kapsamda veri depolama çözümleri ile en gelişmiş şekilde verilerinizi sanal ortama hazır hale getiriyor ve depolamanıza yardımcı oluyoruz.

Bu anlamda idaNET olarak biliyoruz ki şirketler adına bu veriler her geçen gün artmaktadır ve özellikle verilerin kolay ulaşılabilir olması gerekmektedir. Bunun yanında kolay ulaşım sağlanan veriler aynı zamanda güvenlikli bir biçimde depolanmalıdır. İşte bizler de burada siz değerli müşterilerimiz ile çalışarak, birlikte entegre bir süreç yönetmeyi hedefledik.

Veri Depolama Nedir?

Genel anlamda bir tanım yapılacak olursa veri depolama bilginin kurumsal bir şekilde yönetiminin sağlanması olarak adlandırılabilir. Bu anlamda şirketler için önemli olan verilerin, depolanması, sınıflandırılması ve güvenle saklanması için bu sistemler kullanılmaktadır. Verilerin uygun şekilde saklanması ve gerektiğinde kolaylıkla erişilebilir olması için de veri depolama sistemleri kullanılmaktadır. Bu anlamda şirketler en kötü durumda bile veri akışını sağlayarak verilerine ulaşabilmektedirler.

Bu anlamda bizler de idaNET olarak müşterilerimiz ile her zaman iş birliği içerisinde çalışmakta ve veri depolama çözümleri için yeni depolama trendleri kullanmaktayız.

Neden Veri Depolama Çözümlerine İhtiyaç Duyulur?

Veri depolama çözümlerine ihtiyaç duyan pek çok şirket bulunmaktadır ki kurumsal olup da bu hizmeti talep etmeyen şirket bulunmamaktadır demek daha doğru olur. Bu anlamda veri depolama çözümlerine ihtiyaç duyulmasının sebeplerini şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Tekilleştirme, Thin Provisioning, Depolama sanallaştırması, Bilginin saklanması ve Yaşam Döngüsü, Verinin Korunması, Yedeklenmesi ve Geri Dönülmesi, Depolama Kaynaklarının ve Altyapının Yönetilmesi ve Yazılım Entegrasyonu kullanılarak depolama anlamında daha az enerji, daha düşük maliyet, yeni nesil depolama ve maksimum performans sağlanmaktadır.
  • Söz konusu ortamlarda bulunan dağınık verilerin düzenli ve sınıflandırılmış biçimde kullanılması ve güvenliği sağlanmaktadır.
  • Yatırım maliyeti azaldığı ve performans yükselmesi sağlandığı için diğer şirketler ile rekabet gücünü arttırmaktadır.
  • Esnek, hızlı ve güvenlikli bir şekilde veri ölçümü sağlanabilmektedir.
  • Verilere en zor durumlarda bile hızlı erişim sağlanmaktadır.

Sunduğumuz tüm bu veri depolama çözüm hizmetleri ile her zaman kurumsal ve güvenlikli şekilde şirket verilerinizi depolamanıza yardımcı olmaktayız.

Veri Depolama Çözümleri Şirketinize Ne Sağlar?

Veri depolama çözüm yöntemlerimiz ile şirketinizin veri konusunda performansını arttırarak yeni yatırımlar için bütçe oluşturabilirsiniz.

Bunun dışında idaNET ile çalışırken veri yönetimi kolaylaşır ve riskler daha hızlı yönetilerek alandan tasarruf imkânı sunulur. Sadece bu temel nedenlerle bile müşterilerimiz bu hizmeti talep etmektedir. Sizler de bu anlamda bizimle çalışmak isterseniz uzman kadromuza ulaşabilir ve çalışmalarınızı başlatabilirsiniz.

Neden idaNET?

İdaNET olarak kurulduğumuzdan bu yana hedeflediğimiz %100 müşteri memnuniyeti ile ortaya koyduğumuz başarılar, şimdilerde yeni hedeflerimizi oluşturmamıza yardımcı oluyor. Bu kapsamda bizler, uzman personellerimiz ile birlikte, kurumsal sistem çözümleri, entegre iletişim çözümleri, danışmanlık, sistem yönetimi, ağ yönetimi, bilgi güvenliği ve IT destek hizmetleri sunmaktayız.

Tüm bu hizmetlerimiz ve tecrübemiz ile şirketinize değer katmak ve veri depolama çözümleri anlamında sizlere kaliteli çözümler sunmaktayız. Değerli iş ortaklarımız ile sizler de idaNet ile çalışarak verilerinizi güvenle koruma altına alabilir ve kolayca onlara ulaşabilirsiniz.