Bilgi Güvenliği

Firmamız bünyesinde bilişim teknolojisi ile kullanılması için bilgi güvenliği hizmetleri konusunda danışmanlık hizmeti verilir. Bu kapsamda bilgi güvenliği denetimin yapılabilmesi, herhangi bir problem için önlem alınması ve yönetim söz konusu olur. Aynı zamanda tutarlı ve performanslı sistemler içerisinde güvenli hareket edilmesi mümkün hale gelir. Bu kapsamda 7/24 hizmet sunan firmamız ile herkese erişime izin verilmeyen kritik ve gizli gizli bilgilerin güvenliğinin sağlanması mümkün hale gelir. Sizler de firmamız bünyesinde bulunan danışmanlık hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

Bilgi Güvenliği

Bilgilerin güvenliği oldukça önemlidir. Bu kapsamda erişime onay verilen bilgiler dışında gizli bilgilerin güvenliğinin sağlanması her geçen gün daha da zorlaşır. Bilgilerin saklandığı ortamlarda zararlı yazılımlara maruz kalması ya da siber saldırılara uğraması söz konusu olabilir. Bu kapsamda bilgi güvenliği hizmetleri danışmanlığı sonucunda saldırgan gibi düşünerek hareket edilir ve periyodik olarak bilgi erişimlerinin test edilmesi sağlanır.

Bu şekilde her katmanın güvenlik anlayışının daha da güçlenmesi söz konusu olur. Aynı zamanda gereken önlemlerin alınmasıyla ortamın daha da güvenli hale gelmesi sağlanır. Bilgi güvenliği kapsamında penetrasyon testleri, zafiyet tarama ve detaylı sistem incelemesi gibi işlemlerin yapılabilmesi söz konusu olur. Danışmanlık sonucunda gerekli olan tüm işlemler hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür.

Bilgi Güvenliği Hizmetleri Kapsamında Neler Yapılır?

Bilgi güvenliği ile sistemlerin daha güvenli hale getirilmesi söz konusu olur. Özellikle firmamız bünyesinde yer alan alanında uzman kadroyla bilgi güvenliği hizmetleri kapsamında gerçek zamanlı bir sızma simülasyonu yapılabilir. Bu kapsamda sisteme gelebilecek bir saldırı durumunda koruma seviyesinin durumunun görülmesi de mümkündür. Aynı zamanda tespit edilen ve raporlanan güvenlik açıklarının giderilmesi için hareket edilir. Bu şekilde sistemlerin daha güvenli kılınması söz konusu olur.

Penetrasyon Testi Nedir?

Penetrasyon testi siber güvenlik uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Bir şekilde siber saldırgan gibi düşünülerek sisteme sızılır ve ele geçirme senaryoları uygulanır. Gerçek bir saldırı ile karşılaşıldığında sistemde açıklık barındıran noktaların belirlenmesi için oldukça önemlidir. Aynı zamanda sızma testlerinin dışardan bir gözle analiz edilmesi saldırılara karşı dayanıklılığın artırılmasını sağlar.

Aynı zamanda sistemlerin konfigürasyonlarında olabilecek mantıksal hatalar, mimari yapı zafiyetleri, süreç ve işleyiş sorunlarının ortadan kaldırılması mümkün hale gelir. Firmamız bünyesinde sunulan bilgi güvenliği hizmetleri danışmanlığı ile farklı tarama tekniklerinin öğrenilmesi, sertifikalı uzman kadro ile çalışılması, farklı ortamlarda tecrübe edilmesi ve kurumlara uygulamaya özel saldırı senaryolarını öğrenilmesi söz konusu olur.

Bilgi Güvenliği Hizmetleri Danışmanlığı

Firmamız bünyesinde sunulan bilgi güvenliği hizmetleri danışmanlığı kapsamında yapılan penetrasyon testleri sırasında detaylı konfigürasyon ve altyapı incelemeleri söz konusu olur. Kritik sistemler ve aktif cihazlar için güncel güvenlik kriterlerine uygunluk gözden geçirilir. Herhangi bir güvenlik uzmanı sisteme zarar vermesi sonucunda sistemin detaylı bir şekilde incelenmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılması söz konusu olur.

Firmamız tecrübe ve sertifika sunan siber güvenlikte öncü firmalar arasında yer alır. Bu kapsamda ihtiyaç duyulan alanlarda en iyi hizmeti verilmesi adına çalışır. Bu doğrultuda alanında uzman kadromuz ile verilen bilgi güvenliği hizmetleri danışmanlık hizmeti hakkında bilgi almak için sizler de firmamıza başvurabilirsiniz.