Son Kullanıcı Güvenlik Çözümleri​

İdaNet firması olarak bilişim sektöründe son kullanıcı güvenlik çözümleri alanında hizmet vermekteyiz. Firmamızın kurumsal sistem çözümleri ve entegre iletişim çözümleri kategorisinde birçok hizmet birimi bulunmaktadır. Hizmetlerimiz arasında danışmanlık, sistem yönetimi & raporlama, ağ yönetimi & raporlama, bilgi güvenliği hizmetleri, uzman kaynak kiralama ve ıt destek hizmetleri de yer almaktadır. Firmamızın iş ortakları arasında Silver Microsoft Partner, vmware Partner, veeAM Propartner Silver Reseller, Huawei Enterprise Partner Authorized, Fortinet Silver Partner, Sonicwall Secure First Gold ve birkaç firma daha ortaklarımız arasındadır.

Virüsler hem kurumsal hem de bireysel alanda verdiği zararlar çok büyüktür. Bilgi güvenliği riski ve fazla iş gücü kayıplarına neden olan virüsler için antivirüs çözümleri sunmaktayız. Kurumlara en uygun ürünleri seçerek uygulama ve güncelleme sürecinin yönetilmesine katkı sağlamaktayız.

Bilgi Güvenliği Çözümleri

Bilgi güvenliği çözümünün ilk ayağını mobil iletişim güvenliği oluşturmaktadır. Firmamız mobil iletişim teknolojileri alanında akıllı telefonlar aracılığı ile internet kullanımında yaygınlaşma ve hız konusundaki çalışmalarımızla esnek bir çalışma ortamı sağlanmıştır. Veri kaynaklarına ofis dışından erişmek gerektiğinde gerekli güvenlik politikasından geçerek sağlıklı bir iletişim gerçekleşir.

Firmamız işletmelerin kullanması için müşterilerine, iş ortaklarına ve çalışanlarına şirket dışında çalışmalarına devam etmeleri adına web tabanlı uygulamalar geliştirmektedir. İdaNet olarak son kullanıcı güvenlik çözümleri için güvenlik ekibimiz müşterilerin bilgilerini açığa çıkaracak ya da sistemlerin hasar görmesi gibi sorunların önüne geçmek için hem iç hem de dış tehditlerden korur ve yönetimsel kontrolü sağlar.

Elektronik ortam haberleşmesinin artış göstermesi ve iletişim kaynaklarının kullanılması veri güvenliği gerektirmeye başlamıştır. Kurumlara ait bilgilerin içerdiği veri depolarını korumak, güvenli şekilde taşımak, kopyalamak ve baskı işlemlerinin veri koruma politikası ile yapılması zorunlu hale gelmiştir. Firmamızın bünyesinde sertifikalı güvenlik uzmanları veri iletişim trafiğini inceleyerek danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir.

E-posta güvenliği, ağ cihazları, işletim sistemleri güncellemeleri ve çevre birimler güvenliği sistem güvenliği içinde yer alır. Uzman sistem ve güvenlik uzmanları ile İdaNet ortak çalışmalar yaparak müşterilerimize hizmet sunmaktayız. Kullanılan uygulamalardan gelebilecek saldırı tiplerine karşı firmamız içeriden ve dışarıdan gelebilecek sistemsel saldırılar için veri paketlerimiz bulunmaktadır.

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile önlem alınmadığı için virüsler, zararlı linkler, çerezler ve spamlar müşterilerin veri sistemine zarar verebilir ve performansını etkileyebilir. İdaNet olarak sunucu sistemleri için zararlı kodlara karşı düzenli güncelleme ile veriler koruma altına alınmaktadır.

Danışmanlık

İdaNet danışmanlık hizmetleri içerisinde bilgi teknolojileri proje metodolojisi, müşterilerin beklentilerine uygun bütçe ve zaman planı hazırlamayı esas kılar. Projeler 5 fazda ele alınmaktadır. Her faz sonunda müşterilerin onay mekanizması beklenir. Danışmanlık çerçevesinde analiz çalışması, veritabanı sistemleri, bilgi yönetimi,  veri depolama çözümleri, yedekleme çözümleri gibi alanlar yer alır. Firmamız Türkiye genelinde hem danışmanlık hem de son kullanıcı güvenlik çözümleri için 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.