Kablosuz Yerel Ağ Çözümleri

Mobil çalışma ihtiyacının artması dolayısıyla kablolu bağlantıların ihtiyaçları tam anlamı ile karşılamaması durumu ile kablosuz yerel ağ çözümleri oldukça önemli hale gelmiştir. Firmamız bu kapsamda kablosuz ağ çözümleri ile yüksek hız, veri güvenliği gibi çeşitli avantajların elde edilmesini sağlar. Aynı zamanda sertifikalı uzmanları ile birlikte herkese uygun bir çözümün elde edilmesini mümkün kılar. Sizler de firmamızı tercih ederek sizlere en uygun çözümleri elde edebilirsiniz.

Kablosuz Ağ Çözümleri Nedir?

Kablosuz ağ adı verilen ağ çeşidi kablolu ağ gibi kablo ile bağlı olmadan radyo frekansları ile bilgi alışverişinin sağlanması için kullanılır. Oldukça esnek bir iletişim sistemi olarak kabul edilir. Aynı zamanda kablosuz olması ile oldukça rahat bir sistemdir. Kablosuz olsa dahi hızlı bir şekilde bağlantı hızından faydalanabilmesi mümkün kılınır. Aynı zamanda son yıllarda dizüstü bilgisayarların kullanımın yanında tablet ve telefon kullanımının da epey artması ile bu cihazlar ile uyumlu çalışması mümkün hale gelmiştir.

Radyo frekanslar yardımı ile birlikte internete bağlanma ya da bir ağa katılım oldukça kolaydır. Aynı zamanda çalışma grupları için de rahat bir şekilde bilgi paylaşımlarının yapılması söz konusu olur. Fiziki anlamda kazanımlar elde edilmesi açısından tercih edilir. Firmamız sizler adına hareket ederek tüm fiziki kazanımları elde etmenizi sağlar.

Kablosuz Ağ Nasıl Çalışır?

Kablosuz ağlar kablolu ağlarda olduğu gibi bir kablo ile bağlı değildir. Bu noktada radyo frekanslar aracılığı ile çalışması sağlanır. Çalışma mantığının modemlere benzemesi söz konusudur. Modemler de küçük radyo dalgaları üreterek çalışır ve kablosuz ağ çalışma mantığına benzer.

Bu noktada kablosuz ağlar yerel alan ağı, metropolitan alan ağı, geniş alan ağı ve kişisel alan ağı olarak çeşitlenir. Çalışma prensipleri aynı olsa da bağlantı kurulan cihaz ya da bağlantı kurma erişimi gibi özelliklerinde değişimler görülebilir. Oldukça kullanışlı bir ağ olması dolayısıyla firmamız sizler adına en iyi sistemin kurulmasını sağlar.

Kablosuz Ağ Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Kablosuz ağlarda güvenliğin sağlanması ve yetkisiz erişimlerin engellenmesi oldukça önemlidir. Çünkü zararlı yazılımlar ile saldırıların gelmesi söz konusu olabilir. Bu kapsamda en yaygın kullanılan kablosuz ağ güvenliği uygulamaları korumalı Wifi erişimi ve kablolu eşdeğer gizliliktir. WPA ve WEP adı verilen uygulamalar ile güvenlik için hızlı bir çözüm bulunabilir.

Aynı zamanda WPA2 ile şifreleme yapılması mümkündür. Bu kapsamda firmamız kablosuz yerel ağ çözümleri kapsamında en uygun güvenlik ağının seçilmesi ile zararlı yazılımlar sonucunda oluşabilecek problemlerin önüne geçer. Sertifika tabanlı bir sistemin kullanılması sonucunda güvenlik en üst boyutlara taşınır.

Kablosuz Yerel Ağ Çözümleri Konusunda Firmamız

Firmamız yerel ağ çözümleri konusunda şirket içi ya da dışı olduğu gibi kampüs alanlarında da yüksek performanslı kablosuz yerel ağların oluşturulmasını sağlar. Bu kapsamda keşif, tasarım, projelendirme ve uygulama desteği verilir. Böylelikle hızlı ve güvenilir bir internet ağına kavuşmanız sağlanır. Aynı zamanda oluşabilecek herhangi problemin önüne geçilerek hareket edilir. Böylelikle daha sonrasında hiçbir problem ile karşılaşmamanız sağlanır. Sizlerde firmamız bünyesinde bulunan sertifikalı uzmanlarımız ile kablosuz yerel ağ çözümleri onuşunda başarılı bir hizmet almak için firmamıza başvurabilirsiniz.