Uç Nokta Güvenliği

Şirket ve kurumların internet sistemi işleyişi, siber saldırılar ile engellenebilir, tüm gizli veriler değişime uğratılabilir, uç nokta güvenliği çözümleri ile gerçekleşen ve gerçekleşme  ihtimali olan siber saldırıların önüne geçilmiş olur. Uç nokta, kurum ya da şirketinizde kullanmış olduğunuz tüm bilgisayar, tablet ve telefonları kapsamaktadır.

Günümüzde iletişim teknolojisi son derece gelişmiştir ve çalışanlar kullanmış oldukları cihazlar ile şirket bilgilerine ulaşır ve çalışmalarını sürdürür.  İnternet üzerinden veri sızdırılması ve sistem işleyişlerinin zarar görmesini engellemek için firmamız tarafından, uç nokta cihazlarınızda en üst seviyede güvenlik duvarı oluşturulur.

Uç Nokta Güvenliği ve EDR Çözümü

Uç nokta güvenlik EDR uygulamasında, cihazlarda anlık tehdit algılama, uyarı, tehditlerin kaynağını algılama gibi güvenlik önlemleri bulunur. Bilgisayar ve diğer cihazlar ile yapılan her işlem kayıt edilmektedir. Firmamız, EDR sistemi ile siber saldırının belirlenmesi ve toplanan bilgiler ile yeni siber saldırıya dair önlemlerin alınmasını sağlar.

İnternet saldırısının başlangıcı ve sonrasında veriler toplanır, bu veriler saldırının belirlenmesi ve engellenmesi için destek olur. EDR sistemlerinin beraber çalıştığı virüs programları olur ve sadece EDR sistemi internet üzerinden gelen tehditleri engelleyemez.

Uç Nokta Güvenliği ve XDR Çözümü

Siber tehditler tespit edilmesi çok zor olacak şekilde iyi tasarlanmış olabilir Gizlenebildikleri için sistem üzerinde yayılıp daha çok hasara neden olabilirler. XDR çözümü ile değişik saldırı seviyelerine göre her bölüm ilişkilendirilir. ML(Machine Lerning)altyapısı olan sistemlerimizde her siber tehdit ile başka sibr tehditler daha kolay algılanır ve seri karar verme yeteneği sağlanır.

Uç Nokta Güvenliği Avantajları

Firmamız, uç nokta güvenlik sistemleri ile şirketlerin herhangi bir internet saldırısı ile verilerini kaybetme ve çaldırma riski olmadan kullanmasını sağlar. Bu güvenlik sisteminin avantajları şunlardır:

Kurum ve şirket cihazları gelişmiş siber tehditlere karşı sağlam bir güvenlik duvarı oluşturur.  Siber saldırının hangi kaynaktan geldiği belli olur.

Virüslü yazılımların çabuk algılanmasında rol oynamaktadır.

Alanında uzman internet güvenlik ekibi siber saldırılara seri olarak girişimde bulunma imkânı verir.

Uç Nokta Güvenliği ve Sıfır Gün Güvenlik  Açığı

Sıfır gün, siber saldırganların sistem kurucunun saldırıyı çok az bir süre önce öğrenmesi ve problemi düzeltmek için çok az bir süreye sahip olduğu anlamına gelir. Güvenlik noksanı sistem geliştirici tarafından bilinmeden, hackerler fark eder ve bu güvenlik açığı düzeltilmeden siber saldırı gerçekleşir. Oluşan yazılım ve donanım tehditlerini gidermek dışında oluşabilecek siber saldırılar için de donanımlı ekip ile önlemler alınır.

Kurum ve şirket içi çalışmalar ile beraber home office çalışma sistemine geçilmesi ile Dianet olarak bilgisayar, telefon, server gibi cihazlarınızı uç nokta güvenliği çözümleri ile güncel olan tehditler karşısında en üst seviyede güvenlik önlemleri alarak korur.