Erişim Güvenlik Çözümleri (TWO FACTOR AUTHENTICATION, SSL WPN)

Firmamız internetiniz için erişim güvenlik çözümlerini (TWO FACTOR AUTHENTICATION, SSL WPN) sıklıkla kullanmanızı ve bu sayede verilerini koruma altına almanızı öneriyor. İçinde bulunduğumuz çağ internet çağı olduğu için siber saldırılar da oldukça artmaktadır. İda Net firması olarak size en güvenilir çözüm yöntemlerini önermekteyiz. Esnek ve güvenilir bu yöntem sayesinde bilgilerinizin korunması sağlanır.

 Lider firma olarak ağınızı ve bilgilerinizi korumayı amaçlıyoruz. Veri sızıntılarını önlemek için TWO FACTOR AUTHENTICATION, SSL WPN yöntemleri nelerdir bunlara değinelim.

İki Faktörlü Doğrulama (TWO FACTORAUTHENTICATİON) Nedir?

 Bu uygulamayı hesap güvenlik çözümleri olarak tanımlayabiliriz. Doğrulama BT hesaplarının güvenirliğini sağlamak için gerçekleştirilir.  Bu yöntem geleneksel şifreleme ve parola yöntemlerinden daha farklıdır. Özel hesaplara karşı iki farklı doğrulama kodunun kabul edilmesini içerir.  İki farklı kimlik oranıyla sızıntıları % 50 daha güvenli hale getirir.

 Bir yerde işlem yaptığınızda geleneksel yöntemlerde sadece güvenlik sorusu cevaplama ya da sadece parmak izi kullanma işlemleri kullanılır. Ancak modern ve etkili olan 2FA yöntemi iki adet bilgi ardından girişinizi onaylar. Bunlar bir parolayı ve bir güvenlik sorusunu beraber yazmak ve cevaplamak olarak örneklendirilebilir.

İki Faktörlü Doğrulama Nasıl Avantajlar Sağlar?

  • Siber saldırılara karşı oldukça iyi önlem alır.
  • Erişim güvenlik çözümlerinden (TWO FACTOR AUTHENTICATION, SSL WPN) olan 2 faktörlü koruma kritik verilerinizi korur.
  • İkinci doğrulama kodunun genellikle kullanıcının telefonuna yollayarak erişimi kolaylaştırır.
  • Kuruluşların temelini güçlendirmek amacıyla yeni adımlar atmasını da destekler.
  • Hesabınızın iç ve dış tehditlere karşı korunmasını sağlayan yöntemlerden biridir

Firmamızın sizlere 2 faktörlü koruma ile verilerinizi sizde güvende tutabilirsiniz.

SSL WPN Nedir?

Bu teknoloji ek donanım gerektirmeden ağınıza güvenli bir biçimde bağlanmanızı sağlar. Kendi verilerimiz ile bağlandığımız ağ da hassas verilerimizi koruma için bize öneriler ve önlemler sunar. Tek bir cihaz olarak temin edilebilir. Yeni güvenlik duvarları içerisinde satın alınabilir. Portal ve Tünel olarak ikiye ayrılır. SSL WPN sayesinde erişim özel güvenlik korumaları aktive olur verileriniz hassas bir biçimde muhafaza edilerek korunur.

SSL WPN Ağ Kullanıcılarına Ne Gibi Faydalar Sağlamaktadır?

  • Firmamız ile sizlere SSL WPN ağını kullanarak hassas güvenlik yöntemleri sağlıyoruz.
  • Uzaktan çalışma imkanı sunarak sizin hem zamandan hem de yoldan tasarruf etmenize yardımcı oluyoruz.
  • Şirket vb. yerlerin ağlarına uzak mesafelerde erişerek istediğiniz bilginin paylaşımını kolaylaştırıyoruz. Bu sayede az maliyetle çok fazla verim alıyorsunuz.
  • Siz ve verinizi paylaştığınız kişiler haricinde başka şahısların verilerinizi görmesine izin vermez.
  • Bir ağa bağlandığınızda kimliğinizi saklar ve açığa çıkmasını engeller.

İda Net firması olarak sizlerin verilerinin korunmasını önemsiyor ve bu amaç için çalışıyoruz. Sizlere önerdiğimiz erişim güvenlik çözümleri (TWO FACTOR AUTHENTICATION, SSL WPN) ile siz de verilerinizi koruyabilir. Bilgilerinizi uzun yıllar sızdırmadan saklayabilirsiniz.